Alın Bölgesi Botoksu

Alın Bölgesi Botoksu

Alın kırışıklıkları botoksu ile alın bölgesi detaylı olarak ele alınarak tedavi edilir. Alın yüzeyi kendi içinde iki gruba ayrılır. Bunlar; alındaki yatay çizgilerin olduğu alın yüzeyi ve çatık kaş bölgesidir. İki kaş arasındaki bölge kaşların çatılması sonucu kırışır. Bu kırışıklıklar zamanla derinleşmeye başlar. Kırışıklar rahatsız edici bir boyuta geldiğinde ve yoğun hissedilmeye başlandığında alın botoksu uygulanmaktadır.

Alın Çizgisine Botoks Uygulaması

Alın botoksu, alın çizgileri ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olmaktadır.
Alın çizgisine botoks işlemi sıkça tercih edilen başarılı sonuçları olan bir uygulama haline gelmiştir. Geçici olarak alın bölgesindeki çizgilerin yok olmasını, yüzün daha genç ve parlak görünmesini sağlar.

Alın botoksu uygulaması için önce uzman tarafından iyi bir gözlem yapılmalıdır. Kırışıklığın derecesine göre doğru yöntem belirlenir. İşlemden önce şöyle bir uygulama yapılır;

.Önce kişinin alnı el ile gerdirilir. Kırışıklıkların durumuna bakılır.
.Sonra bu kırışıklıkların gerdirmeden önceki durumu incelenir. İkisi arasındaki fark ne kadar az ise sorun o kadar kolay çözülecektir.
.Eğer alın gerdirilmesine rağmen derin kırışıklıklar görünüyorsa işlem başka yöntemlerle desteklenmelidir.

Botoks uygulaması kırışıklıklar için son derece uygun bir yöntemdir. Hatta en etkili yöntemdir denebilir. Ancak sorun büyükse ve kırışıklık derinse buna bir de dolgu uygulaması eklenmelidir. Bu destekleyici yöntem ile daha etkili sonuçlar alınabilir.

Aynı yöntem çatık kaş bölgesi için de geçerlidir.

“Alın kırışıklıklarına ve çizgilerine yapılan botoks işlemi ile ileride oluşabilecek kırışıkların azaltılması sağlanır. “

Alın kırışıklığı botoksu işlemi uygulandıktan sonra sosyal hayatın dışında kalmazsınız. İşlemin etkili olması için sadece birkaç saat istirahat etmek gerekmektedir.

Alın Botoksu İşlemin Kalıcılık Süresi Nedir? Etkisini Ne Zaman Gösterir ?

Alın çizgisine botoks işleminde geçiçi olarak çizgiler giderilir. Alın çizgilerine botoks işleminden sonra kalıcılık süresi ilk dört ay %60 kalıcılık gösterirken sonraki iki ay %40 kalıcılık göstermektedir. Alın kırışıklarına yapılan botoks işlemi ağrısız ve son derece pratik yapılan bir işlemdir. İşlemin süresi oldukça kısadır. Botoks işlemi 5 dakika ile 15 dakika arasında gerçekleştirilir. Alın botoksu işleminden sonra ise etkisi 2-3 gün içerisinde görülür.

Alın Botoksu Zararlı Mı? Yan Etkileri Var Mı?

Alın botoksu işleminin klinik ortamda uzman tarafından yapılması durumunda herhangi bir yan etkisi söz konusu değildir. Oluşabilecek minimal yan etkiler enjeksiyon yapılan bölgede kızarıklık olmasıdır. Oluşan kızarıklık geçicidir. Kalıcı bir uygulama olmaması ve doğru dozlarda yapılması durumunda herhangi bir komplikasyon görülmez.

Alın Kırışıklıkları Neden Oluşur?

Alın kırışıklıklarının oluşum nedeni farklılık gösterebilir. Hassas ciltlerin mimiklere dayanıklılık göstermesi daha kısa sürer. Uzun yıllar boyunca kullanılan alın kasları zamanla kırışıklık sebebi olabilir. Enine olan bu çizgilere sebep olan kaslar frontal kaslardır. Kiminin alnında bu çizgiler erken yaşta belirir. Kiminin alnında ise daha geç fark edilebilir. Ama üzerinden geçen yıllar onları derinleştirir. Çatık kaş problemi yani iki kaş arası çizgilerin oluşum nedeni kaş mimikleridir. Kaşların çatılması sırasında dikey çizgiler oluşur. Bu çizgileri harekete geçiren kaslar korrugatör kaslardır. Kırışıklıkların temel nedeni görüldüğü gibi mimik hareketleridir. Bu nedenle daha çok mimik daha çok kırışıklık anlamına geliyor.

“Alın botoksu, kaş çatlamalara bağlı olarak meydana gelen ince çizgilerin giderilmesinde etkili bir tedavi yöntemidir.”

Alın Kırışıkları ve Çizgilerine Uygulanan Botosun Çeşitleri Nelerdir?

Botoks Çeşitleri: Genelde iki çeşit botoks tercih edilir. Bunlardan ilki botulinum toksin tip A’dır. İkincisi ise dysport işlemidir. Bu ikisinin her alan için dozları farklıdır. Ama genelde dysport, botulinum toksin A’ya göre daha yüksek dozda kullanılır. Doz ayarlaması kişiden kişiye ve soruna göre değişir. Ama botoks için genelde 25 ünite tercih edilir.

Alın Çizgisi İçin Botoks Dışında Kullanılan Tedavi Yöntemleri

Alın çizgileri için alın botoksu ve dolgu tercih edilmektedir. Kırışıklıklar derin değilse dolguya ihtiyaç duyulmaz. Ama derin kırışıklıklara botoks ile dolgu da uygulanırsa hasarlı bölgelerin arası doldurulur. Bu durum yeni kırışıklık oluşumunu önler. Botoksla açılan mevcut kırışıklık ise dolgu ile doldurularak düzeltilir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN