Burun Botoks

Burun Botoksu

Burun kırışıkları ve burun ucu kaldırma işleminde ameliyatsız bir seçenek olarak burun botoksu kullanılmaktadır. Buruna yapılan toksin iğneler ile enjeksiyon edilerek yapılmaktadır. Ayrıca mimik hareketlerinin kullanılması ile beliren özellikle gülme sonrasında burun sırtında meydana gelen kırışıkların azaltılmasında ve giderilmesinde etkili olmaktadır.

Burun botoksu ile burun ucu şekilendirilebilir.

Burun botoksu son yıllarda pek çok kişi için yeni bir alternatif olarak görülmektedir. Çünkü kullanım alanları git gide değişmektedir. Botoks konusunda en çok bilinen kırışıklık tedavisinde kullanılmasıdır. Bu nedenle burun kırışıklık sorunları için ilk akla gelen yöntemdir diyebiliriz.

Bunun yanında burun estetiği için de bir umut olmuştur. Hem burun estetiğine destekleyici bir uygulama olarak görülür hem de tek başına uygulanabilir. Yani burun botoksu bir burun estetiği yöntemi olarak da tercih edilmektedir.

Burun Estetiğinde Pratik Yöntem Burun Botoksu

Burun estetiği çok farklı burun sorunlarından dolayı ihtiyaç duyulan cerrahi bir müdahaledir. Bu şikayetten başvuran kişilerin bazı sorunlarına botoks ile cevap verilebilmektedir. En çok da burun ucu düşüklüğünde botoksla burun ucu kaldırma işlemi uygulanabiliyor. Böylece hastalar 5 ile 10 dakika gibi kısa bir sürede bu sorundan kurtulabiliyor. Burnun uç kısmına gerekli dozda botoks enjekte ediliyor. Ve uzman tarafından burun ucu yeniden şekillendiriliyor. Böylelikle profilinden rahatsız olanlar, burnun uç kısmı düşük olanlar, en küçük mimik hareketinde burun ucu oynayanlar burun botoksu yaptırabiliyor.

Ameliyatsız Burun Estetiğinde Burun Botoksu

Ameliyatsız burun estetiğinde botoks işlemi gerçekleştirilir.
Burun estetiği, uygulamalarından biri haline gelen burun botoksu, cerrahi müdahale olmak isteyemeyen kişiler için cazip hale gelmiştir. Burun kanatlarının düzenlenmesi ve burun ucu düşüklüğünün giderilmesi adına son derece pratik bir işlemdir. Burun yapısının analizi sonrasında en uygun dozda enjeksiyon belirlenmektedir. Burun yapısına, burun botoksu ile ufak dokunuşlar sonrasında fark yaratılabilir.

Kimler Burun Botoksu Yaptırabilir?

Burun estetiği yöntemleri içinde en acısız ve en kısa sürede olanı burun botoksudur.  Doğru bir uzmanla ve alanında tecrübeli biriyle çalışmalısınız. Çünkü yüzün tam ortasında bulunan burunda meydana gelen sorunlar rahatsız edici olabilir. Yanlış yapılan bir uygulama ikinci uygulamanın yani düzeltmenin hem maliyetli hem de daha zahmetli olmasına neden olabilir.

Uzmanla görüştükten sonra burun ucu botoksu yaptırıp yaptıramayacağınızı öğrenebilirsiniz. Burnun diğer kısmında ve kemikte problem yoksa sadece burun ucu düşükse botoks ile kaldırma işlemi yapılabilir. Ancak bir problem olup olmadığına siz kendiniz karar veremezsiniz muhakkak bir uzmanın muayenesi gerekir.
Burun yüzeyinde kemik çıkıntısı varsa ve botoks ile düzeltilebilecek durumda ise kemiğin üst tarafına botoks uygulanabilir. Böylelikle burun üzerinde düz bir görüntü oluşur. Çukurluk botoks ile yok edilebilir. Bu işlemlerde botoks ve dolgu birlikte tercih edilebilir.

Buruna botoksta başka bir konu da burun kanatlarıdır. Burun estetiği konusunda başvuranların çoğunda bu sorundan şikâyetlerin olduğu görülür. Gülerken, konuşurken ya da en küçük mimik hareketlerinde bazı kişilerin burun kanatları gereğinden fazla oynar. Yani sürekli hareketlidir. Bu durumun ortadan kaldırılmasında botoks yöntemi etkili olabilir. Burun ucuna uygulanan botoks yöntemi sayesinde burun kanatlarının hareketi kısıtlanabilir. Hem kanatların açılması azalır hem de burnun düşmesi önlenmiş olur.
Bütün bu bilgiler bize gösteriyor ki bazı burun sorunları cerrahi bir müdahale olmadan düzeltilebiliyor. Ama buna kesinlikle uzmanınız karar vermelidir. Sizin için uygun olan bir burun uzman tarafından botoksa uygun görülmeyebilir.

Burun botoksu estetik operasyona yani cerrahi müdahaleye bazı durumlarda alternatif olarak görüldüğü için büyük ilgi görüyor. Ama bilinen anlamıyla genel kırışıklık tedavilerinde de burun yüzeyine uygulanabilmektedir. Burun yüzeyinde meydana gelen kırışıklık problemleri için de burun botoksu uygulanabilir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN