Kaş Ortası Botoks

Kaş Arası Botoks

Kaş arası botoks işlemi aşırı mimik kullanımı, kaş çatma ve çeşitli sebeplerle kırışan bölgeyi düzeltmek amacıyla yapılır. İnce iğneler ile botoks için üretilmiş özel toksin madde, deforme olan bölgeye enjekte edilmektedir. Böylece daha genç ve estetik bir görünüm amaçlanmaktadır.

Kaş Arası Botoksu İle Kırışık ve Çizgiler Giderilir mi?

Kaş arası botoks yöntemi en çok rağbet gören botoks uygulamalarından biridir. Çünkü insan yüzünde belli başlı bölgeler vardır. Bunların içinde en çabuk kırışanı ise kaş arası bölgesidir. Buna çatık kaş da denmektedir. Sinirli bir görünüme sebebiyet vermesinde dolayı rahatsız edeci bir durum olabilir.

Kaş arasındaki kırışıklıklar erken yaşlarda başlayabilir. Bunun nedeni kaş hareketlerinin sık kullanılması ya da bölgedeki kasların zayıflığı olabilir. O bölgedeki kaslar zamanla sık kasılıp gevşediği için zayıflayabilir. Kasıldıktan sonra eski haline dönemezse bu durum cilde kırışıklık olarak yansımaktadır. Bunun da çözümü kaş arası botoks yöntemidir.

 

Kaş Arası Botoks Nasıl Yapılır?

Kaş arasında kırışıklık sorunu olanlar uygulama konusunda ön bilgiye ihtiyaç duyarlar. Uygulamanın nasıl yapılacağı, ne kadar süreceği ve ne kadar etkili olacağı ilk akla gelen sorulardır. Bu konuların merak edilme sebebi ise hem sağlık hem de kırışmış görüntünün yüzde sert ifadesi yaratmasıdır.

“Kaş ortasına yapılan botoks işlemi ile yüzde meydana gelen sert ve sinirli görünüm yok edilir.”

Kaş Ortası Botoks İşlemi İle Kaş arasındaki Kırışıklıklar giderilir mi?

Kaş Arası Botoks Uygulama Adımları :

İşlem yapılacak bölge analiz edilir. Hangi açılardan ve ne kadar miktarda madde enjekte edileceğine karar verilir. Uygulama yapılacak bölgeye uyuşturucu krem sürülmektedir. Daha sonra kaş ortası botoksu için iki kaş arasındaki kırışan bölgeye botoks için üretilmiş özel toksin madde enjekte edilir. Toksin maddeyi enjekte etmek için kullanılan iğneleri son derece incedir. Uygulama sırasında neredeyse acı duyulmaz ya da çok hafif bir acı duyulabilir. Uygulamayı yaptıran kişiler tarafından bu acı hissi sinek ısırması olarak tanımlanmaktadır.

Uygulamanın Amacı:

Uygulamanın amacı kasları kontrol altına almaktır. Bu uygulamadan sonra kasların kasılması önlenir. Sonuç olarak kaslar sabit durmaya başlar. Böylelikle kırışıklıklar ortadan kalkar ve yeni kırışıklıkların oluşumunu da engellenir.

Botoks işleminde zamanla kasıldığında gevşeyemez hale gelen kasların gevşemesi sağlanır. Kolay uygulanması bakımından en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Kaş arasına yapılan işlem alın bölgesi ile kombine bir şekilde de yapılabilir.

“Kaş çatmaların verdiği kaş arasındaki ince çizgilerin giderilmesi adına etkili bir çözüm yolu olur.”

Uygulama bittikten sonra kişi normal hayatına geri dönebilir. Yalnızca alın bölgesinde küçük kızarıklıklar oluşabilir. Bu ise iğnelerden kaynaklıdır. Oluşabilecek etkiler kişiden kişiye değişebilir. İşlem sonrasını rahat geçirmek amacıyla soğuk kompres uygulaması önerilmektedir.

Kaş Arası Botoksun Etki Süresi Ne Kadardır ?

Kaş arası çizgilere botoks yaptırdıktan sonra en geç 2 hafta içinde etkileri görmeye başlarsınız. Bu süre 1 haftaya da inebilir ama maksimum 2 haftadır. Bundan sonraki 4 aylık sürede işlemden faydalanmaya devam edersiniz. 4 ay bittikten sonra etki yavaş yavaş azalır. Maksimum 6 ayda ise etki tamamen biter. Bu sürenin bitiminde işlemin tekrar edilip edilmeyeceği kişinin kendi kararıdır. Ama uzmanlar daha uzun süreli etki için işlemin 6 ayın sonunda tekrar yapılmasını önermektedir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN