Terleme Botoksu

 Terleme Botoksu

Botoks son yıllarda pek çok tedavi yöntemine alternatif olarak görülmeye başlandı. Bu anlamda terleme botoksu tedavisi için de etkin olarak kullanılan bir yöntem haline geldi. Cerrahi bir işlem gerekmeden terleme problemine başarılı bir şekilde çözüm olmaktadır.

Koltuk Altı Aşrı Terleme Botoksu

Koltuk altı terleme botoksu ile aşırı terleme tedavi edilmektedir. Pek çok kişi günümüzde aşırı terlemekten şikayet ediyor. Çünkü yaz aylarında bu sorun yüzünden diledikleri gibi kıyafet seçimi yapamıyorlar. Sosyal hayatta aktif olamıyorlar. Bütün bunlar bireylerin hayatını belli ölçüde olumsuz etkileyen sorunlardır. Her şeyden önce kişileri kısıtlamaktadır. Bu nedenle en kısa sürede ve cerrahi işlem gerektirmeden tedavi olmak iyi bir alternatif olarak görülüyor. Uygulamanın neredeyse hiçbir yan etkisi bulunmuyor.

“Koltuk altı aşırı terleme tedavisinde botoks yöntemi etkili sonuçlar vermektedir.”

Koltuk Altı Terlemede Botoksu Yöntemi Nasıl Yapılır?

Terleme şikâyetlerinde koltuk altı, el ayası ve ayaklara botoks işlemi uygulanmaktadır. Yani vücudumuzda en çok terleme şikayeti olabilecek yerler buralardır.

İşlem Basamakları: Öncelikle hastaya bir test yapılır. Bu testin adı iyot-nişasta testidir. Test yapıldıktan sonra işlemlere başlanır. İşlem sırasında kullanılan ünite 100 ile 150 arasında değişmektedir. Terleme botoks işlemi ile aşırı terleme sorunu giderilir.

Terleme Botoksu İşleminde Acı Hissedilir mi?

Terleme tedavisinde ayak tabanına ve el ayasına yapılan işlemlerde bazen ağrı hissedilebilir. Bunun için de ağrı kesici kremler kullanılır. En kolay atlatılan işlem koltuk altı botoksudur. Çünkü neredeyse hiç ağrı hissedilmez.

Koltuk Altı Terleme Botoksu Sonrasında İstirahat Var mı?

Botoks sonrasında normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Uzun süre istirahat etmeniz gerekmez. İşlem sonrasında o bölgelerdeki terlemeler durdurulmuş olur. El terlemesinde botoks ve diğer uygulamalar sayesinde günlük hayatta daha öz güvenli olabilirsiniz.

Terleme Botoksu Yönteminin Etki Süresi Ne Kadardır ?

Diğer botoks uygulamalarında görüldüğü gibi bu işlemin toplam ömrü 6 aydır. Ama işlemin birkaç kez tekrarlanması ömrünü uzatabilir. Yaşanan deneyimler sonucu 1 yıl kadar etkili olabildiği görülmüştür.

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN