Göz Çevresi (Kaz Ayakları) Botoks

Göz Çevresi (Kaz Ayakları) Botoksu

Göz çevresindeki kırışıklıklara üçgen bir görüntü oluşturduğundan kaz ayağı denir. Bu bölgeye yapılan botoks yöntemine de “Kaz ayakları botoksu” denir. İşlemin amacı göz kenarların oluşan kırışıkların giderilerek pürüzsüz bir yapıya kavuşmasıdır. Botoks tedavisi kırışıklık gidermede ve bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Ciltte oluşan kırışıklıkların belli noktaları vardır. Bu noktalara toksin enjeksiyon yapılır.

Göz Çevresi (Kaz Ayakları) Kırışıklıklarına Karşı Botoks

Kaz ayakları botoksu ile göz çevresindeki kırışıklıklar giderilir. Göz çevresi kırışıklıkları belirginleşmeye başladığında botoks tercih edilebilir. Ama uzman tarafından her alan ayrı ayrı değerlendirilir. Her alanın da dozu belli bir limite göre ayarlanmıştır. Bu alanların her birine ayrılan ünite 12.5 olarak ifade edilmektedir. Uygulamanın tamamında 25 ünitelik doz tercih edilmektedir. Uygulamada farklı bir botoks çeşidi olan dysport tercih edilecekse dozlar daha farklıdır. Çünkü dysport dozları botoks dozundan daha fazladır. Göz çevresi çizgileri için tercih edilen dysport doz miktarı 40+40’tır. 6 aya kadar mimikler tekrar kazanılmaktadır.

“Belirli periyotlarda uygulanan göz çevresi (kaz ayakları) botoksu ile ileriki zamanlarda oluşabilecek sorunların azaltılmasına yardımcı olunur”

Mimik hareketlerinin sık tekrarı, göz çevresindeki kasların zayıflaması ve yaşlanmayla birlikte oluşan kırışıklıklardan rahatsızlık duyulması, kaz ayağı botoksunun uygulanmasında başlıca nedenlerdir.

Göz Çevresindeki Kırışıklar Neden Oluşur?

Kaz ayakları botoks işlemi ile kırışıklıklar giderilmektedir. Ciltte kaz ayak kırışıklıkları ve diğer kırışıklıkların oluşması için birden çok sebebin varlığı bilinmektedir. Bu oluşan kırışıklıklar ve çizgilenmelerin giderilmesi adına uygulanabilecek en ideal yöntemlerden biri kaz ayakları botoksu olmaktadır.

İlk neden yukarıda da belirttiğimiz gibi göz çevresindeki kasların sürekli tekrar eden mimiklere maruz kalmasıdır.Cildinin yapısı bakımından ince ve hassas olanlarda kırışıklık oluşma ihtimali daha fazladır. Çünkü yüz hareketlerinden hassas ciltler daha çok etkilenir.Gülmek ve göz kısma hareketleri kırışıklık için önemli bir nedendir.
Yine bu mimiklerin en çok kimlerde görüldüğüne de dikkat etmek gerekir. Bazı iş alanları bu tür mimikleri daha çok kullanmayı ve kırışıklığa neden olan kasları daha çok hareket ettirmektedir. İşi gereği sürekli konuşması gerekenler, sürekli dikkat gerektiren bir işle meşgul olanlarda bu hareketler daha sık olacağından kırışıklık ihtimali de daha yüksek olacaktır.

“Göz çevresindeki oluşan kırışıkların giderilmesinde kaz ayakları botoksu yardımcı olmaktadır.”

Kaz ayağı kırışıklıkları derinleşti ise geç kalınmış değildir. Kaz ayağı çizgileri göz çevresinde oluşur. Bu oluşumlar üzerinden zaman geçtikçe derinleşmektedir. Derinleşen kırışıklıkların tedavisi ise daha uzun olabilmektedir. Söz konusu kırışıklıkları gidermek için kullanılan yöntemin adı botokstur. Cildin durumuna göre ek uygulamalar da yapılabilir.

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN