Boyun Dekolte Botoksu

Boyun Dekolte Botoksu

Boyun dekolte botoksu ile boyun, dekolte kısmı ve gıdı bölgesi kırışıklıklarının ve sarkmalarının önlenmesi amaçlanır. Bu alanlara belli yaşlardan sonra müdahale edilebilir. Kişinin isteğine göre erken dönemde düşük dozlarla da müdahale etmek mümkündür. Amaç kırışan cildi gençleştirmek ve daha canlı bir görünüme kavuşturmaktadır.

Kırışıklık sorunları cilt yüzeyinde belli bölgelerde kendini gösterir. Aslında tüm vücut yüzeyinde gözlemlense de bazı bölgeler işlem sıklığı ile ön plana çıkar. Bunlar genelde yüz ve boyun bölgesidir. Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıkların tedavisi için ameliyatsız olarak boyun dekolte botoksu yapılmaktadır.

“Boyun ve Dekolte kırışıklıklarına botoks ile dur diyebilirsiniz.”

Boyun ve dekolte bölgesinde meydana gelen kırışıklığın giderilmesinde ameliyatsız olarak kullanılan yöntemlerden botoks ve dolgular tercih edilmektedir. Cerrahi operasyon olmak istemeyen kişilerin ilk tercihleri haline gelmiştir. İşlemin pratik ve çabuk sonuçlarının görülmesinden dolayı hastalar uygulamadan sonra memnun kalmaktadır. İnce çizgiler ve kırışıklıkların giderilmesi ile kişiyi daha genç bir görüntüye kavuşturur.

Boyun Botoksu

Boyun botoksu gerektiren durumların oluşum nedenleri farklılık gösterir. Nedenlerden birisi genetik faktörlerdir. Çünkü genetik öyküsünde erken kırışma yaşamış bireyler varsa o kişinin de cildi erken kırışabilir. Cilt yapısıyla ilgilidir. Dayanıklı veya hassas ciltlere sahip kişilerde kırışma zamanı ve miktarı farklılık gösterir.Çevrenin etkisiyle cilt kırışabilir. Dış etkenler zamanla cildi yıpratarak hasar meydana getirirler. Yaşlanma en doğal kırışıklık nedenidir. Zamanla cilt elastikliği kaybeder. Diğer bölgelerde olduğu gibi boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklık da hemen göze çarpar. Bu durumdan rahatsız olan kişiler dekolte botoksu yaptırma ihtiyacı duyabilir.

Dekolte Botoksu

Dekolte botoksu ile dekolte bölgesinde meydana gelen kırışık ve çizgiler kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilmektedir. Dekolte bölgesinde uygulanacak olan botoks enjeksiyonu ile ince çizgiler giderilmektedir. Kişinin kırışıklarının yoğunluğu değerlendirilmektedir. Yoğun bir kırışma söz konusu olması halinde dolgu ile kombine bir işlem yapılır. Uygulamada amaç daha genç ve pürüzsüz bir görünüm elde etmektedir. Dekolte kırışıklıklarının tedavisi için yeterli miktarda uygulanan botoks ile işlem tamamlamaktadır.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN