Alın Çizgisine Dolgu

Alın Çizgisine Dolgu

Alın çizgileri, alın yüzeyinde yatay olarak uzanan çizgilerdir. Yaş aldıkça belirginleşen bu çizgiler zamanla derinleşmeye başlar. Ancak cilt yapısının özelliğine bağlı olarak erken dönemlerde de belirgin çizgilerle karşılaşılabilir. Bu gibi problemlerle karşılaşıldığında alın çizgisine dolgu işlemi uygulanmaktır.

“Alın ve şakak alanlarındaki çizgilenmelerin giderilmesinde hazır dolgu olarak hyaluronik asit uygulanmaktadır. “

Alın Çizgisine Dolgu Uygulaması

İlk olarak kırışıklık meydana gelen alandaki çizgilerin içine ve tenin altına dolgu maddesi enjekte edilir. Bu özel moleküler yapının içinde hyaluronik asit bulunur. Hyaluronik asit cilt güzelliği ve gençleşmesi için son derece önemli ve yapıcı bir maddedir. İşleme başlarken acı hissetmemeniz için uyuşturucu bir krem alın bölgesine sürülür. Bunun üzerine uyuşturucu enjeksiyon da yapılabilir.

Dolgu Miktarı:

Kullanılacak dolgunun ölçüsü enjeksiyon sayısına göre belirlenir. Bu sayı da kişinin cildindeki kırışıklığın derecesi ve niteliği ile ilgilidir. İşlem bitiminde etkisi hemen gözlenebilir. Fakat tam bir iyileşme ve belirginlik için birkaç gün beklemek gerekir. Yalnızca kızarıklık gibi ufak sorunlar görülebilir. Alın ve şakak dolgusu gibi işlemlerin süresi 9 ile 18 ay kadar sürebilmektedir. Bu sürenin sonunda tesir sona erer. Kişi istediği sürece bu işlem tekrarlanabilir. Tekrarlanan işlemlerin ciltte kalma süresini arttırdığı biliniyor.

Yağ Enjeksiyonu:

Ayrıca çökmelere karşı dolgu işlemi için yağ enjeksiyonu da yapılabilir. Bu yağlar kişinin vücudundan alınır ve özel işlemlerden geçirilerek gerekli alanlara enjekte edilir. Şakak çökmesine ve çukurlukların giderilmesinde ideal bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Şakak dolgusu ile kırışık ve çizgiler giderilir.

 

İşlem Süresi:

Alın çizgisine dolgu işleminin süresi yaklaşık olarak 10 – 25 dakika arasında sürmektedir. İşlem sonrasında kişinin cilt yapısına göre kızarıklar oluşabilir. Oluşan bu kızarıklıklar birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçecektir.

“Alın çizgisine dolgu ile daha estetik bir görünüm kazandırılarak dinamik bir alın bölgesi hedeflenmektedir.”

Alın Çizgisine Dolgu Tedavisinin Sebepleri

.Kırışıklıklarda genel sebep mimik hareketleridir. Bu nedenle sık tekrarlanan mimikler kişinin cildinin belli yerlerinde hasarlar meydana getirmektedir.

.Diğer bir neden ise kişinin genetik faktörleridir. Soy yapısında bulunan erken yaşlanma kişi üzerinde de bu durumun ortaya çıkmasını sağlayabilir.

.Çevresel etkenler de etkileyebilir. Cilt bakımının düzenli yapılmaması da bir etken olarak görülebilir.

.Cildin nem düzeyinin düşük olması.

“Alın çizgisine dolgu yapılarak, bölgesinin daha gergin ve estetik bir yapıya kavuşması amaçlanmaktadır.”

Şakak dolgusu zamanla kişinin şakaklarında oluşan tahribata karşı uygulanabilir. İlerleyen yaşlarda bu bölgede çökmeler meydana gelebilir. Bu durum yüzün genel görünümünü etkiler. Ve oluşan tahribatı eski haline getirmek için şakak dolgusu işlemi yapılır. Bu bölge için en uygun yöntem alın çizgisine dolgu yöntemidir.

Alın Çizgisine Dolgusunu Kimler Tercih Etmelidir?

Dolgu uygulaması hem kırışıklıklara hem de çökmelere sahip olan kişiler tarafından tercih edilir. Şakak çökmelerine, şakak germe ve alın germe işlemlerine ihtiyacı olan bireyler tarafından da sık tercih edilmektedir. Ayrıca mimik hareketlerinin kullanılmaması durumunda dahi oluşan çukurlukların giderilmesi adına da dolgu etkili olmaktadır.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN