Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu ile daha hacimli ve çizgilerinin daha belirgin bir dudak görünümü elde etmek amaçlanmaktadır. Genellikle dudak kalınlığından memnun olmayan kişilerin daha dolgun dudaklara sahip olmak için tercih ettiği bir uygulamadır. Bu işlem ile kısa bir süre zarfında belirgin dudaklara sahip olabilirsiniz. İşlemde saf hyaluronik asit dolgu maddesi kullanılmaktadır.

Öncelikle uzman tarafından dudağınızın durumu teşhis edilir. İnceliği, derinizin yapısı ve dudağınızın durumu göz önünde bulundurularak kalınlaştırma işlemine karar verilir. İşlem öncesinde istenilen görünüm doktor ile açık bir şekilde paylaşılmalıdır. Dudaklardaki dolgunluk miktarı muayene sırasında doktor tarafından belirlenir.

Dudak Dolgusu Uygulama:

Uygulamadan önce dudaklara anestezi içeriği olan uyuşturucu kremler sürülür. Dudaklarda çok sayıda sinir bulunur ve acı hissetme ihtimali yüksektir. Bunun için yeterince uyuşması beklenir. Ortalama 15 dakikada uyuşma gerçekleşir. İşleme dudak kalbinden başlanır. İki dudağın birleşim yeri ve orta noktası dudak kalbi olarak adlandırılır. Bölgeye yapılan enjeksiyonlar ile bölgeye hacim verilir. İşlem sırasında genel ağız yapısına dikkat edilmelidir. Gerektiğinden fazla doz uygulanması kötü bir görüntüye sebep olabilir. Az uygulanan doz ise istenin etkinin gerçekleşmesini engelleyebilir. Gereken miktarın belirlenmesi için konusunda uzman bir doktor tarafından işlemin uygulanması önemlidir.

Dudak Dolgusu Etkinlik Süresi:

İşlem bittikten sonra kişi aynı gün içerisinde işine dönebilir. Etkinlik süresi 6 ile 9 ay arasında değişmektedir. En geç 9 ayın sonunda dudaklardaki etkisi sona erer. 6. aydan sonra ise yavaşça etkisinin azaldığı gözlemlenmiştir. Dudak büyütme işleminde hyaluronik asit dolgu maddesi kullanılır. Bu süre bitiminde kişiler dilerse işlemi tekrarlatabilir. Böylelikle dolgu işlemi tekrarlandıkça kalıcı bir görünüme kavuşulabilir. Bu uygulama kalıcı değildir. Fakat süresi kullanılan maddenin içeriğine, markasına ve kişinin durumuna, sorununa göre değişkenlik gösterir.

“Dudaklara uygulanan saf hyaluronik asit dolgu maddesi ile zararsız bir şekilde dudak büyütme yapılabilir.”

Dudaklara yapılan dolgu işleminde diğer bir yöntem ise yağ enjeksiyonudur. Kişiden alınan minimal miktardaki yağ özel işlemlerden geçirilerek, dudak kalınlaştırma için enjekte edilir.

Dudak Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılır?

Dudak dolgusu son yıllarda en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Çeşitli sebeplerle bu yönteme başvurulduğu görülüyor. İşte o sebepler:

.Dudakların daha hacimli durması ve şekillendirilmesi,
.Sarkmaların önlenmesi,
.Dudak dolgunlaştırma,
.Asimetrik görüntüyü ortadan kaldırma,
.Kontur belirginleştirme,
.Estetik ağız yapısı,
.Dudak çizgilerini giderme,
.Ayrıca dudak çizgileri belirginleştirme gibi sebeplerle dudak dolgusu yapılabilmektedir.

Geçici Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

.İşlem merkezinde yarım saat ya da 1 saatlik gözetim tedbir için gereklidir. Daha sonrasında kişi günlük yaşamına geri dönebilir.
.İşlem sonrasında sadece küçük kızarıklık ve morluklar görülür. Bu da son derece olağan bir durumdur.
.İşlem sonrasında 1 saat bir şey yenmez ve ruj sürülmez.

Bu gibi nedenlerden dolayı kolaylıkla uygulanabilecek bir yöntemdir.

Dolgu işleminde zamanla eriyen ve emilen ürünler kullanılır. Kalıcı olmayan maddeler sağlık açısından elverişlidir. Genelde hyaluronik asit içeren dolgu maddesi kullanılır. Vücut içinde eriyebilir ve cildin nem dengesini sağlar. Uygulanan bölgeye su taşıdığı için önemli bir maddedir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN