Orta Yüz Germe | Midface Lift Dolgu

Orta Yüz Dolgusu ( Midface Dolgu) Nedir?

Orta yüze dolgu tedavisi malar bölge de denilen orta yüz bölgesindeki desteği arttırmayı ve genç görünmeyi sağlamayı amaçlar. Orta yüz germe ameliyatı için henüz erken dönemde olan kişilerde bu bölgedeki hacim eksikliği orta yüz dolgusu ile giderilir. Orta yüz kaldırma yapıldığında malar bölgedeki eksiklik giderileceği için göz altı bölgesindeki koyuluk ve alt göz kapağı yanak mesafesi de kısaltılır. Aynı zamandan nazolabial çizgi de denilen burun tabanından ağız köşesine uzanan çizgilerin derinliği de azalır. Bu sayede yüzün üçgen görünüm alması ve yeniden daha genç görünmesi sağlanır.

Orta Yüz ( Midface) Dolgusu Olursa Diğer Bölgelere Müdahale Gerekmez mi?

Orta yüz sarkması toparlandığında göz altı oluğu ve nazolabial oluk derinliği de azalır. Ancak tek başına orta yüz çökmesinin düzeltilmesi her zaman yeterli gelmeyebilir ve diğer gölgelerin de dolgu ile müdahale edilerek düzeltilmesi gerekebilir.

Orta Yüz Dolgusu Olarak Ne Kullanılır?

Orta yüz çökmesi tedavisi için yine hyaluronik asit içerikli dolgular kullanılır. Orta yüzde derin planda uygulama yapılacağı için çapraz bağ sayısı daha fazla olan daha büyük moleküllü dolgu malzemeleri tercih edilir.

Orta Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle hasta bize başvurduğunda eksik olan hacim miktarı hesaplanır ve dolgu yapılacak alanlar işaretlenir. Dolgu öncesi hasta fotoğrafları çekilir ve uyuşturucu krem sürülür. Uyuşma süresi beklendikten sonra dolgu enjeksiyonu simetrik olarak yapılır.

Orta yüz Dolgusu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Orta yüz dolgusu etkisi hemen görülür. Orta yüz dolgusu sonrası şişlik bir miktar olabilmektedir. Oluşan şişlik 2-3 gün içerisinde kaybolur. Derin planda uygulama yapıldığı için orta yüz dolgusu sonrası morarma genellikle beklenmez.

Orta Yüz Dolgusu Sonrası Masaj Nasıl Yapılır?

Orta yüz dolgusu derin planda ve stabil dolgular ile yapıldığı için genellikle masaj önerilmez. Orta yüz dolgusu sonrası ödem olması durumunda doktorunuzun önerisiyle ödem geçene kadar kibar bir masaj yapılabilir.

Orta Yüz Dolgusu Yanlış Yapılan Kişilerde Hangi Problemler Görülebilir?

Orta yüz dolgusu komplikasyonları alanında uzman ve anatomiye hakim olmayan kişilerin yaptığı uygulamalar sonrası görülebilmektedir. Orta yüz anatomisi vasküler yapısı nedeniyle dolgunun yapılabileceği güvenli ve güvenli olmayan alanlar olarak ayrılmıştır. Damar içi enjeksiyonların görülebileceği güvenli olmayan alanlara enjeksiyondan kaçınmak ciddi problemlerden kaçınmak için altın kuraldır. Yine sterilizasyon şartlarına dikkat edilmezse oluşabilecek enfeksiyonlar da derin plan uygulama nedeniyle tedaviye daha dirençli olabilir. Bu nedenle orta yüz dolgu işlemleri alnında uzman plastik cerrahları tarafından yapılmalıdır.

Orta Yüz Dolgusu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Orta yüz dolgusu fiyatları kullanılan ürün miktarına, ürünün kalitesine ve uygulayan kişiye göre değişmektedir. İzmir’de orta yüz dolgusu fiyatı yapılan kliniğe, kullanılan dolgu miktarına ve yapan kişinin bu alandaki tecrübesine göre değişmektedir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN