Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Fazla kırışığınız olmasa bile gözaltı torbaları ve morlukları yüzünüzü yorgun ve yaşlı gösterebilir. Neredeyse herkeste bulunan göz altı torbaları genellikle genetik sebeplerle ortaya çıkar. Göz altı torbalarının bir başka nedeni de düzensiz yaşam, alkol kullanımı ve alerjik reaksiyonlardır. Göz altı ışık dolgusu, göz altı için yapılan özel bir cilt dolgusu işlemidir. Bu işlemde çok ince uçlu mezoterapi iğneleri ile göz çevresi, göz altı, göz altı torbaları ve gözyaşı oluğu gibi bölgelere hacim kazandırılabilir. Işık dolgusu yöntemi, göz çevresinin gençleştirilmesi, morluklar, çizgiler ve halkalanmaların giderilmesinde son derece etkili bir yöntemdir. Işık dolgusu, göz altı torbaları ve morluklar gibi şikayetleri olan kişilere uygulandığında temiz ve sağlıklı görüntü çok hızlı bir şekilde ortaya çıkar. Yanak ve göz altları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar başarıyla tedavi edilebilir. Dolgu içeriğinde bulunan protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar, göz altı morluklarında da belirgin bir azalma sağlar.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulamalarında Hangi Maddeler Kullanılır?

Göz altı dolgu uygulamalarında zamanla eriyen ve gerektiğinde hyalüronidaz maddesi kullanılarak eritilebilen bir dolgu olan hyalüronik asit maddesi kullanılmaktadır. Hyalüronik asit bu özelliği nedeniyle hassas göz altı bölgesinde güvenle kullanılabilir..Göz altı dolgu uygulamalarında zamanla eriyen ve gerektiğinde hyalüronidaz maddesi kullanılarak eritilebilen bir dolgu olan hyalüronik asit maddesi kullanılmaktadır. Hyalüronik asit bu özelliği nedeniyle hassas göz altı bölgesinde güvenle kullanılabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulamalarında, Hyalüronik Asit Dolgu Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama için, göz altı için için özel olarak geliştirilmiş ince yapılı hyalüronik asitli dolgular tercih edilmelidir. Göz altında kullanılan hyalüronik asitin yapısı hassas göz altı bölgesine uyumlu olmalıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Acı Veren Bir İşlem midir?

Göz altı ışık dolgusu yapılırken lokal anestezi uygulanması sebebiyle hastalar ağrı hissetmez.

Göz Altı Işık Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Göz altı ışık dolgusu göz çevresindeki gençleştirici etkisi 9-12 ay boyunca sürer.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Göz altı önemli bir bölgedir. Uygulama sırasında enjekte edilen hyalüronik asit’in enjekte edildiği yere doğru olarak yerleşmesi için 1 hafta boyunca, gözleri ovuşturmamak, yüz üstü uyumamak, başı öne eğerek spor yapmamak, yüzü sıcak su ve makyaj malzemeleriyle temas ettirmemek çok önemlidir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN