Kaş Arasına Dolgu

Kaş Arası Dolgu

Kaş arası dolgu işlemiyle, tekrarlı olarak yapılan kaş çatma hareketi, cilt yapısı, genetik gibi etkenler ile oluşan çizgileri ve kırışıkları ortadan kaldırmak amaçlanmaktadır. Zamanla meydana gelen çizgiler kalıcı hale gelir. Bu durumdan rahatsızlık duyulmaya başlandığı an kişiye dolgu uygulaması ile estetik bir görünüm kazandırmak mümkündür.

Kaş arası kırışıklıkları doğru analiz etmek gerekmektedir. Derin kırışıkların bulunması durumunda botoks işlemi yeterli kalmayabilir bu durumda hyaluronik asit dolgusu etkin bir işlem olacaktır.

Eğer kırışıklık mimik yokken beli olmuyorsa bu durumda dolgu gerekmeyebilir. Yani botoks işlemi yeterlidir. Ama mimiksiz bile geçmeyen derin kırışıklıklar varsa dolgu işlemi gerekebilir.

Dolgu, enjeksiyon araçları ile yapılır. İlk olarak uyuşturucu kremlerle acı hissi azaltılır. İşlem bitiminde küçük pembeleşmeler görülebilir. Bu son derece doğal komplikasyonlardır. Kişinin sosyal aktivitelerini kısıtlamaz. Aynı gün işine dönebilir. Olumsuz sonuçlanmaması için kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Kaş ortası çizgiler için dolgu işlemi uygulandıktan kısa süre sonra tesir eder. Söz konusu kırışıklıklar ortadan kalkar. Çukurluklara dolgu yapılmışsa hemen etkisini gösterir. Cilt sorunları kısa sürede düzelir. Ortalama olarak 1 hafta içinde etkisi görülmeye başlanır. Kaş arası dolgu işleminin etkisi 9 ay ile 18 ay arasında değişiklik gösterir. En geç 18 ayda etki tamamen bitmektedir.

“Kaş ortasına senede bir kez yapılan dolgu uygulaması ile Kaş arası kırışıklıklar giderilebilmektedir”

Hyaluronik Asit:

Kaş ortası kırışıklıklar için kullanılan dolgularda hyaluronik asit bulunması tercih edilebilir. Bu durum işlemin uzun süre tesir göstermesin de etkilidir. Bu asit türü cildin nem düzeyini arttırır. Böylece kırışıklık artması ve mevcut kırışıklıkların derinleşmesi önlenmiş olur. Başka işlemler ile de desteklenebilir. Hyaluronik asit dolgusunun herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Vücutta bulunan hyaluronik asit tekrar kazandırılmış olunur.

“Kaş arasına hyaluronik asit dolgusu ile çukurlukların oluşturduğu izler ve kırışıklıklar konforlu bir şekilde giderilmektedir.”

Kaş Arası Kırışıklıklarının Oluşma Sebepleri Nelerdir?

Belli yaşlardan sonra sık kullanılan mimik hareketleri çizgilenmeler oluşturabilir. Çünkü kırışıklık sebebi olan kaslar zayıflayarak gevşeme hareketini yapamaz duruma gelir.
Kişinin cilt yapısının hassasiyet düzeyi ve genetik yapıda erken kırışma sorunu varsa kırışıklık sebebi bu durumda olabilir.
Başka ve önemli bir etken de cildin nem durumudur. Nem ihtiyacı olan ve kuru cilde sahip bireylerde kırışıkların meydana gelmesi erken yaşlarda görülebilmektedir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN