Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Burun dolgusu estetik operasyonlara bazı durumlarda alternatif olarak geliştirilen bir uygulamadır. Kişi çok büyük deformitelere sahip değilse dolgu işlemi ile istenilen görünüm elde edilebilir. Böylece cerrahi bir müdahale yapılmadan çok hızlı ve ağrısız bir şekilde olumlu sonuçlar alınabilir. Burun dolgusunda kullanılan en etkili yöntem “Hyaluronik asit” dolgu maddesidir. Herhangi bir yan etki ve zarar içermeyen bu yöntem ile konforlu bir şekilde dolgu işlemi yapılmaktadır.

Burun dolgusu işlemi ameliyatsız burun estetiği olarak ifade edilmektedir. Ancak burun dolgusu her durumda cerrahi müdahalenin yerini tutmaz. Belli başlı sorunlar için tercih edilir.

“Ameliyatsız burun estetiği uygulamalarından biri olan buruna dolgu işlemi kısa ve konforlu bir şekilde burundaki birçok düzensizliklere çözüm olmaktadır.”

Burun dolgusunda diğer yüz estetik işlemlerine benzer uygulamalar görülür. Yani cilt kırışıklıkları, yüz ve yanak dolguları gibi işlemlerde kullanılan dolgu yönteminin burun sorunları için de kullanıldığı görülür.

Burun dolgusu cerrahi bir müdahale gerektirmeyen bir işlemdir. İğnelerle yapıldığı için kısa sürede sonuçlanır. Ortalama 15 dakikada işlem biter. Bir öğle arası bile yaptırabilirsiniz. Geçici bir çözüm yöntemidir. Kalıcı değildir. İşlem sonunda işinize hemen geri dönebilirsiniz. İstirahat süresi yoktur.

“Burunun hareketsiz olmasında dolayı buruna yapılan dolgu işlemi diğer uygulamalara göre daha fazla kalıcılık gösterebilir.”

Burun Dolgusunda Kullanılan Malzemeler

Ameliyatsız burun estetiği için farklı maddeler kullanılır. Ama genel olarak hyaluronik asit tercih edilir. Bu materyalin kullanılması için karşınıza birçok seçenek çıkacak. Doğru markadan temin edilmesi önemlidir. Hyaluronik asit cilde uygulandığı bölgede su tutmasıyla ve cildin nem dengesini korumasıyla biliniyor. Burun dolgusunda kullanılan maddelerin içeriği, niteliği ve ölçüsü yöntemin etkinlik süresini arttırmaktadır. Diğer bir etken de kişinin biyolojik yapısıdır. Ayrıca kişinin dolguya ihtiyacı ve yapılan enjeksiyonlar da süre üzerinde etkilidir.

Net bir ifade ile burun düzeltilmesi için uygulanan bu yöntemin etkinlik süresi altı 6 ile 18 ay arasında değişiklik göstermektedir. Bu sürenin sonunda etkinlik sona erer ve kişi istediği taktirde burnuna dolgu işlemini tekrarlatabilir ya da kalıcı olması için cerrahi bir işlem yaptırabilir.

Kalıcı dolgu konusu uzmanlar tarafından önerilmiyor. Çünkü enjekte edilen maddenin eriyebilen ve emilebilen bir madde olması gerekiyor. Erimeyen durumlarda telafisi mümkün olmayan sorunlara yol açabileceği dile getiriliyor. Ayrıca çok uzun süreli dolgulara da itibar edilmemesi gerektiği vurgulanıyor.

Burun Dolgusu Hangi Durumlarda Tercih Edilmelidir?

Bu konuda dile getirilmesi gereken en önemli nokta burun küçültmede kullanılmamasıdır. Yani burun dolgusu burun küçültme işleminde daha orantılı bir görünüm elde edilmek için tercih sebebidir.

.Burun dolgusu ile burun ucu düşüklüğü giderilebilir.
.Burun kanatlarının gülme gibi durumlarda fazla hareketlenmesinin önüne geçilebilir.
.Burun eğrilikleri giderilebilir. Eğriliğin derecesi de uygulama için önemlidir.
.Burun estetiği ameliyatından sonra ortaya çıkan sorunların giderilmesinde tercih edilebilir.
.Burundaki asimetriler giderilebilir.
.Burunla alın ilişkisi arasındaki sorun düzeltilir.
.Burun sırtındaki pürüz düzleştirilebilir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN