Rektal Ozon Tedavisi

Rektal Ozon yöntemi vücuda dikkatli bir şekilde, bağırsak mukozasından emilim yoluyla doğrudan ozon verilmesi olarak tanımlanabilir. Rektal ozon, rektal bölgede görülebilen fissür, fistül, hemoroid gibi hastalıklarda, erkeklerde prostat, kadınlarda jinekolojik hastalıklarda ve kanserin bu bölgede ortaya çıkması gibi metastaz durumlarında tedaviye destek olarak önerilir.

Rektal Ozonun Faydaları Nelerdir?

Rektal ozon tedavisi ozon molekülleri tıpkı su, besinler ya da makattan fitil şeklinde verilen ilaçlarda olduğu gibi bağırsak cidarındaki hücreler tarafından emilerek kana karışır. Bağırsaktan emilerek kana karışan her şey gibi ozon da dolaşımla doğrudan karaciğere gider.
Karaciğere ulaşan ozon dolaşımla vücuda yayılmadan önce, ilk olarak karaciğer hücrelerini iyileştirir. Böylelikle kan, karaciğerden geçerken tüm hücreler ozon ile temas etmiş olur. Bu temas sırasında hücrelerin antioksidan kapasiteleri hızla yükselir ve hücrelerde arınma gerçekleşir. Böylece hücrelerin kalitesi artar. Karaciğerde iltihabi bir süreç (hepatit gibi) varsa enflamasyon geriler. Buna bağlı olarak enzimler normale döner ve virüs yükü etkili derecelerde azalır.

 

 

 

Rektal Ozon Tedavisi;

.Bakterileri, virüsleri, protozoa ve mantarları ortadan kaldırır.
.Bağışıklık sistemi güçlendirir.
.Enflamasyonu azaltır.

Rektal Ozon Nasıl Uygulanır?

Uygulama hemşire tarafından hasta mahremiyetine özen gösterilerek ve kişi için en rahat koşul sağlanarak rektal yoldan uygulanır. Yaklaşık 15-20 dakika alan işlem son derecede rahat ve emniyetli bir şekilde sürdürülür. Çocuk ya da yetişkin herkese uygun bu işlem sırasında ozona dayanıklı tek kullanımlık özel sarf malzemeleri kullanılır.
Arzu edildiğinde kateterin tıpkı bir fitil yerleştirir gibi kişinin kendisi tarafından yerleştirilmesine izin verilir. Kullanılan kateterin çapı çocuklar için geliştirilen fitil şeklindeki ilaçlardan daha küçüktür.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN