Erkek Botoks Uygulaması

Günümüzde botoks yaptıran erkeklerin sayısı hızla artıyor. Nedeni, iş hayatında uzun süre bakımlı çalışma isteği, çekici, dinlenmiş bir ifade ve erkeklerin estetik dünyasını derinlemesine keşfetmiş olmaları.

Erkeklerde Botoks Uygulaması Nedir?

Erkeklerde botoks sıkça yapılan ve başarılı sonuçları çok talep gören bir uygulamadır. Hatta erkek botoksuna özel bir ad verilerek “Brotoks” denilmektedir.

Erkek Botoksu Bildiğimiz Botokstan Farkı Nedir?

Erkekte botoks uygulaması özellik arz eden bir botoks uygulamasıdır. Erkek yüz kasları, çekme kuvveti ve cilt yapısı kadından farklıdır. Brotoks uygulaması bunlar göz önüne alınarak maskülen(erkeksi) ifadeyi değiştirmeden yapılmalıdır. Erkekteki uygulama dozları ve noktaları da yer yer kadından farklıdır. Erkek hastaların en büyük kaygısı abartılı bir fark ve donuk mimiklerdir. Erkek botoksu iş hayatında önemli olan yüz ifadesini değiştirmeden yıllara meydan okuyan bir genç yüz oluşturmayı hedefler.

Erkek Botoks Nasıl Yapılır?  Botoks Ağrılı Bir İşlem midir?

Erkek botoksunda da aynı botoks kullanılmaktadır ancak doz ve uygulama noktaları çok özeldir. Botoks yaklaşık 10-15 dakika süren lokal anestezik krem ile uyuşturma dahi gerektirmeyecek kadar minimal ağrılı bir işlemdir. İşlem sonrası normal iş ve sosyal hayata devam edilebilir.

Botoks Uygulaması Öncesi ve Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Tüm botoks uygulamalarında olduğu gibi erkek botoks uygulaması öncesinde kan sulandırıcılar(aspirin, kumadin vs),alınıyor ise 1 hafta öncesinden bırakılmalıdır. Yeşil çay, Omega 3, E vitamini gibi kanı sulandıran maddeler de kesilmelidir ve uygulama sonrası en az 24 saat alınmamalıdır. Uygulama sonrası 24 saat kadar yüzü oğuşturmaktan ağır egzersiz ve spordan uzak durmak gerekir. Sauna, hamam ve masaj gibi faaliyetler de botoks işlemi sonrasında yapılmaması gerekenlerdendir.

Erkek Botoksu  Kimler İçin Uygundur?

Botoks 18-65 yaş arası mimik çizgileri belirginleşmeye başlayan, yaşlanma belirtilerinden kaçınmak isteyen her erkek için uygundur. Botoks yaptıran erkekler orta ve uzun vadede yüzde yaşlılık etkilerini geciktirme şansına sahiptir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN