Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

Çenesinin görünümünden memnun olmayıp da cerrahi işlem istemeyen kişiler tarafından en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Çene dolgusu ameliyat gerektirmeyen bir estetik işlemdir. Bu işlem ile yüze orantılı bir görünüm katmak ve kişinin memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak amaçlanmaktadır.

Ameliyatsız çene estetiği için diğer yüz dolgu işlemleri gibi ince uçlu enjektörlerden yararlanılır. Çenede çukurluk olan bölgeye işlem yapılır. Ya da daha belirgin olması istenen yere yeterli miktarda doz uygulanır. Bunun için dermal dolgulardan yararlanılır.

Çene Ucu Dolgusu

Kullanılan dolgu maddelerinde çeşitli içerikler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi hyaluronik asit ve sığır kolajeni denebilir. Dolgu için yağ enjeksiyonu da yapılır. Bunun için kişinin kendi vücudundan alınan yağlar çene bölgesine enjekte edilir. Bunların dışında başka dolgu malzemeleri de bulunmaktadır. Ancak tercih edilen ürünler güvenli ve onaylı olmalıdır.

Uygulama sırasında gerekirse yani hasta isterse lokal anestezi yapılabilir. Ancak normalde uygulama sırasında anestezi gerekmez. Gerekli ölçüde dolgu yapısı enjeksiyonla cilde bırakıldıktan sonra işlem sonlanır. Gerekli süre 15 dakika civarındadır. Bu işlemden sonra 1 hafta içinde etkiler görülmeye başlanır. Daha karakteristik bir çeneye sahip olunabilir.

“Ameliyatsız çene estetiği olan çene ucu dolgusu son derece konforlu ve başarılı sonuçlar vermektedir.”

Hangi Durumlarda Çene Dolgusu Tercih Edilir?

.Bazı kişilerin çenesinin durumu yüz asimetrisine uygun düşmez. Bu durumda yüz oranına göre çeneye dolgu yapılabilir.
.Çenesinde çukurluk olan kişiler için dolgu işlemi uygundur.
.Çene hattının çizgisinin belirsiz olduğu durumlarda uygulanır.
.Çene altı sarkmalarında uygulanır.
.Hacim eksikliklerinde tercih edilir.

Çene Ucu Dolgusu

Çene ucu dolgusu yaptırmak isteyen kişiler çene ameliyatlarıyla ilgili de bilgi alıyor. Dolgu yöntemi geçici ve süreli bir yöntemdir. Sürekli ve kalıcı bir yöntem için ameliyat tercih edilebilir. Bu konuyla ilgili olarak iki farklı yol izlenebilir. İlk olarak geçici dolgu yaptırabilirsiniz. Çenenizin görüntüsü hoşunuza gidiyorsa ve bunu sürekli hale getirmek istiyorsanız ameliyat seçeneğini değerlendirirsiniz. Ya da biten dolguları tekrarlatmayı deneyebilirsiniz. Araştırmalar sonucu hastaların %50’si biten dolguları tekrarlatırken diğer %50 ’lik kesim de ameliyat seçeneğini aynı görüntüye kalıcı olarak sahip olmak için tercih ediyor.

Çene Ucu Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

.İlk avantajı ağrısız acısız olmasıdır. İşlem sırasında uyuşturucu kremler ile ağrı ortadan kaldırılır.
.Ameliyat gerektirmediğinden cerrahi işlemlerde yaşanan korku da yaşanmamış olur.
.İşlem sonrası kişiler işlerine ve sosyal hayatlarına hiç ara vermeden dönebilir. Bunun için bir dinlenme süresi yoktur. Dolgu işlemi sosyal hayatı kısıtlamaz.
.Küçük kızarıklıklar oluşsa da bunu krem ve soğuk uygulamalarla en aza indirmek mümkündür.
.Dolgu yöntemiyle çenenize yeni bir görünüm kazandırmış olursunuz. Eğer uygulamadan memnun kalırsanız veya yeni formunuzu beğenirseniz işlemi tekrarlatma şansınız mevcuttur.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN