Elektro Biorezonans | Sigara Bırakma

Sigara Bağımlılığı Destek Tedavisi

Sigara; insan sağlığına gerek fiziksel, gerek ruhsal, gerek ekonomik açıdan zarar veren kanserojenik bir bağımlılık çeşididir. Sigara bırakmak için bir çok yol, ilaç ve psikoterapi gibi yöntemler olmasına rağmen, henüz hiçbiri yüzde yüz başarılı olarak kabul görmemektedir. Tıpta bir çok alanda da kullanılan Elektro Biorezonans ile sigara bırakma, oldukça başarılı bir yardımcı sigara bırakma yöntemidir.

Elektro Biorezonans Nedir?

Elektro biorezonans cihazıyla yapılan biorezonans tedavilerine verilen genel bir adlandırmadır. Biorezonans ise herhangi bir cismin etrafında meydana gelen elektromanyetik alanda yer alan frekansların veya yaydıkları fotonların tedavi için kullanılmasına verilen isimdir.

Elektro Biorezonans ile sigara bırakma yönteminde; sigaradan ve vücudunuzdan alınan elektromanyetik frekanslar değiştirilerek tekrar vücudunuza yüklenir, bu sayede vücudunuzda bulunan sigaraya ait frekanslar silinmiş olur. Bu da kişinin fiziksel bağlılığını ortadan kaldırılmasına olanak sağlar.

Yani Elektro Biorezonans ile fizksel bağımlılık düzeltilebilirken, psikolojik bağımlılık düzeltilemez. Moraterapi bir elektrik uygulaması, psikolojik tedavi ya da manyetik alan tedavisi değildir.

Elektro Biorezonans  Sigara Bırakma Kaç Seans Olarak Uygulanmaktadır?

Elektro Biorezonans  ile sigarayı bırakma, yalnızca tek seans yapılan bir uygulamadır. 45 dakika süren bu seanstan sonra 1 hafta içinde yarım destek seansı, ihtiyaç halinde de 3 ay içerisinde tam destek seansı gerekebilmektedir.

Elektro Biorezonans  ile Sigara Bırakma Nasıl Etkiler Gösterir?

Sigara bırakma tedavisi sonrasında kişi sigaranın tadını hatırlamak istemeyebilir, isteği tamamen ortadan kalkabilir, daha önceden hiç içmemiş gibi kendini hissedebilir. Normalde sigara bırakma sonrasında görülebilen sinirlilik hali olmaz, daha çok sakinlik hali ortaya çıkar.

Yine sigarayı bırakanlarda çok fazla görülen iştah artışı, kilo alma gibi durumlar elektro biorezonans  sonrasında sıklıkla gözlenmemektedir. Elektro biorezonans fiziki bağımlılığı düzeltmede kullanılan bir yöntem olduğu için, ağır tiryakilerde daha etkili olmaktadır.

Elektro Biorezonans Sigara Bırakma Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Uygulama yapılacağı gün yanınızda her zaman içtiğiniz sigara markasından 2 adet sigarayı getirmeniz gerekmektedir. Kişi bu son 2 sigarayı yarım olacak şekilde içer ve bu sigaralardan elde edilen elektromanyetik frekanslar cihaza yüklenmiş olur.

Mora-terapi sırasında kişi, rahat bir koltukta ellerinde, ayaklarında ve alnında özel elektrotlar bulunacak şekilde 45 dakikalık seansı boyunca elektromanyetik titreşimlere maruz bırakılır. Bu uygulamada hasta herhangi bir ağrı, yanma, sızı hissetmez, hatta hiçbir şey hissetmez. Elde edilen bu elektromanyetik frekanslar aynı zamanda homeopatik sıvıya ve bir çipe yüklenir.

Hastalar bu çipi ve sıvıyı kullanarak sigara bırakma terapisinin idamesini sağlar. Bu sıvı sigara bırakma seansı sonrasında sigara içme isteği olduğu dönemlerde dil altına damlatılmaktadır. Çip ise vücuda bir bantla yapıştırılarak, 1 ay boyunca vücuda frekans sağlaması hedeflenir.

Sigara Bırakma Terapisi Sonrası

Seans sonrasına özellikle ilk 48 saatte bol su içmesi önerilmektedir, sigaranın bırakılmasına bağlı ilk bir iki gün zor geçecektir. Hastalara verilen sıvı ve çip kullanılmalıdır. Hastalar bu yöntemde iki günden sonra sigara içilen ortamlardan uzak durmasına gerek yoktur.

Elektro Biorezonans ile Sigara Bırakmanın Yan Etkileri Var mı?

Elektro Biorezonans ; genel itibarıyla doğal, yan etkisiz bir uygulamadır. Daha çok eşitleme, dengeleme ve normalleştirme prensiplerine göre çalışır. Hastalar moraterapiden dolayı bir yan etki yaşamazlar. Ancak sigarayı bırakmanın yaratacağı halsizlik, yorgunluk, idrara çıkma alışkanlığında değişiklikler, bulantı hissi, terleme belli dönemlerde görülebilir.

Elektro Biorezonans Başarı Oranı Nedir?

15 yıllık yapılan çalışma ve istatistiklerde uygulama yaptıranların %92 gibi büyük bir kesiminde bu terapi etkili olmaktadır, yine ortalama olarak %80 lik kesimde sigara bırakmada başarılı olunmuştur. Elbette kişinin de sigarayı bırakmayı arzulaması gerekmektedir. Özellikle yüksek tiryakilerde başarı oranı oldukça iyidir.

Elektro Biorezonans İle Sigarayı Bırakma Kimlere Uygulanmaz?

Kalp pili olan hastalara, epilepsi-sara hastalarına, hamileliğin özellikle ilk 3 ayında olanlara uygulanmaz. Bunların haricindeki sağlık sorunları elektro biorezonans uygulamasına engel değildir.

Sigarayı Bırakmada Tek Seans Yeterli Olur mu?

Normal şartlarda elektro biorezonans ile sigara bırakma tek bir seanstır ve sigarayı bırakmaya yardımcı olmakta yeterlidir. Ancak hastalar ek destek seansı alabilmektedir. Yine çipe ve homeopatik sıvıya yüklenen frekanslar, hastaya sigarayı bırakmaya yardımcı olmaya devam ederler.

Tedavi Sonrasında Sigara Bırakılınca Kilo Alır Mıyım?

Elektro biorezonans sonrasında normalde olabilen, kaygı ve tatminsizlik hislerine bağlı iştah ve aşırı yemek isteği olmayacaktır. Böyle bir istek varsa kişinin kendisinden kaynaklanan bir durumdur.

Sigara Bırakma Garantisi Verilebilir mi?

Tıpta hiçbir şey yüzde yüz oranında garantili değildir, uygulama iyi bir sigarayı bırakmada yardımcı yöntem olsa da bu durumun kişinin kararı altında olan bir hadise olduğu hatırda kalmalıdır. Tüm tedavi yöntemleri, seanslarına rağmen sigarayı bırakamayacak bir kısımda olabilir.

 

Elektro Biorezonans ile Tedavi ve Biorezonans Fiyatları

Özel bir cihaz vasıtasıyla haftada bir gün bağlanırsınız  ve hastalığınıza, alerjinize göre farklı programlar uygulanır. Biorezonans fiyatları da uygulanan terapiye göre değişmektedir. Biorezonans ile sigara bırakma 2024 fiyatlarını öğrenmek için 0545-2903646 nolu telefondan kliniğimizi arayabilirsiniz.

 

ÖNEMLİ BİR NOT: Rezonans terapileri, her türlü hastalıkta sistemi desteklemek, bedeni, enerji seviyesinde dengelemek ve iyileşme potansiyelini artırmak için kullanılabilir. Sitemizde endikasyonlar, Rezonans terapilerinin kullanım alanı olan konuların bazılarıdır. Ancak, bu terapilerin “kendi başlarına” ve “bilimsel olarak yaygın kabul görmüş” terapiler olmadığının ve sadece diğer bilinen yöntem ve tedavileri desteklemek için kullanıldığının bilinmesi önemlidir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN