Ben Alımı

Plasmalift ile ben alma, cerrahi olmayan; dolayısıyla ameliyatsız estetik çözümlerindendir. Alındıktan sonra histopatolojik incelemeye ihtiyaç duymadığımız, yani iyi huylu ben veya deri lezyonlarının alındığı bir plazma koterizasyon işlemidir.

Deride derin yerleşimli olmayan iyi huylu ve çok büyük olmayan benler, Plasmalift ile ben alma yöntemiyle tedavi edilebilir. Benin plasmalift ile alınmaya uygun olup olmadığına dermatolog karar vermelidir. Bunun için bazen sadece fizik muayene yeterli iken bazen de Dermatoskopik incelemeye ihtiyaç duyarız. Fizik muayene ve Dermatoskopik inceleme ile iyi huylu olduğu anlaşılan ve alınmasında herhangi bir risk olmayan benler Plazma Koter Plasmalift ile kolayca ve iz kalmadan alınabilir. Vücutta bulunan tüm benlerin söz konusu uygulama ile alınması mümkün değildir. Ancak iyi huylu benler, bu yöntem kullanılarak tedavi edilebilmektedir.

Plasmalift  ile Ben Alma ve Diğer Uygulamalar

Benlerin iyi huylu olup olmadığı  muayene ile tespit edildikten sonra Plasmalift uygulanmasına karar verilir. Küçük ve derin yerleşimli olmayan yani epidermiste bulunan benlerde, tedavi edildikten sonra iz kalmaz. Biraz daha derin yerleşimli olan ve boyut olarak büyük benlerde iz kalma ihtimali daha fazladır fakat genellikle diğer işlemlere göre daha az ve kabul edilebilir iz kalır. Plasmalift ile ben alma işlemi, benlerin oluşturduğu estetik olmayan görüntüden kurtulma yollarından biridir. Plasmalift ile alınamayacak kadar büyük olan ve histopatolojik inceleme gerektiren benler cerrahi olarak alınmalıdır.

Plasmalift, ben alma dışında farklı cilt sorunlarının tedavisinde etkili sonuçlar vermektedir.

Bunlar ;

.Üst göz kapağı sarkması
.Göz kenarı kırışıklıkları
.Cilt çatlakları
Genel itibarıyla tek seansta bitirilen uygulama, ihtiyaç duyulursa yeni seanslarla desteklenebilir. Uygulama esnasında cihaz, ben üzerinde gezdirilir ve ben, buharlaşmaya başlar. İşlem, cilt düzeyine ulaşılana kadar sürdürülür. Benin alınmasıyla birlikte bölgede ben büyüklüğünde bir yara meydana gelir ve bu yara ortalama bir haftada iyileşir. Kabuğun düşmesiyle birlikte ciltte pembelik oluşur, bu da 2 hafta ile 2 ay arasındaki bir sürede normal cilt rengine döner. Uygulama, kabarık olan benlere ve et benlerine de uygulanabilir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN