Novuma Kollajen (Kemik Dozu) Dolgusu

Kollajen Artırıcı Dermal Dolgu

Novuma bir kollajen uyarıcıdır. Enjekte edildiği andan itibaren cildimizde toparlayıcı ve toparlayıcı etkisi vardır. Fibroblastların aktivasyonunu artırarak ve cildimizin doğal kollajenini üretmesini sağlayarak uzun süreli etkisini gösterir. Sonuç olarak daha dinamik, canlı ve daha genç görünen bir yüz elde etmenize yardımcı olur.

Novuma Kollajen Nedir? Bu İşlem Ne İşe Yarıyor?

Kollajen, cildimize esneklik ve sıkılık veren yapı taşlarımızdır. Cildimizdeki ve kaslarımızdaki kolajen, bağ dokumuzu güçlendirmekten sorumludur. Ayrıca cildimize dayanıklılık, elastikiyet ve parlaklık kazandırır. Zamanla kollajen üretimi yavaşlar. Genç yaşımızda vücudumuzun sıklıkla ürettiği kolajen; yaşımız, beslenme değişiklikleri, çevresel faktörler, stres, sigara ve güneşe maruz kalma nedeniyle yavaşlamaya başlar. Ancak cildimizde yorgun yüz ifadesinin yanı sıra kırışıklıklar, çizgiler, asimetriler ve kıvrımlar oluşur.

Novuma Kollajen Uyarıcı Dermal (Kemik Dozu) Dolgusunun Faydaları Nelerdir?

Vücudumuzun yapı taşı olan kollajen; kemiklerde, kaslarda, tendonlarda ve deride bulunan bir proteindir. Bu protein temel olarak dokuları destekler ve dokuların veya organların canlı ve esnek kalmasına yardımcı olur.

30 yaşından sonra vücudumuzdaki kolajen üretimi %10 ile %20 arasında azalır. Kollajen miktarımız azaldığında sadece cilt problemimiz olmaz. Eklem kıkırdağımız da zayıflayacaktır. Kemikler zayıflamaya başlar. Bu süreçlerde vücudumuzda önemli bir yere sahip olan kollajenin yerini almak için kollajen takviyesi alabiliyoruz.

Novuma Kollajen Uygulama Alanları

. Nazolabial Kıvrımlar
. Yanaklar
. Derin Çizgiler
. Eller
. Çene hattı
. Çene ucu

Novuma Kollajenin  Etkisi

Bütünsel yaklaşımda; Orta yüz, yanaklar ve çene çizgilerinde tatmin edici sonuçlarla tüm yüz germe taleplerini karşılar. Kaldırma ve toparlama etkisi güçlü bir üründür. Yüz bölgesi ile birlikte düşünülmesi gereken ve hastaların oldukça memnun olduğu el arkası, yüz ve boyun çizgisi sarkmalarında belirgin düzelmeler sağlar. Novuma, çene çizgisi ve ucunun tedavisinde kendini kanıtlamış bir üründür. Etki süresi 12-24 ay sürer.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN