T-Pen (Kök Hücre Mikrodermaterapisi)

T-Pen (Kök Hücre Mikrodermaterapisi ) Uygulaması Nedir?

Kök hücre mikrodermaterapisi ile leke ve akne izlerinin giderilmesinin yanı sıra çevresel ve hormonal faktörler nedeni ile yüz ve dekolte bölgesinde görülen ince kırışıklık ve sarkmalarda azalma ciltte bir gençleşme ve sıkılaşma sağlamak mümkündür.

Kök hücre mikrodermaterapisi dermapen ile uygulanan mikrokanal tedavisidir. Derinin alt tabakalarına büyüme faktörü, kırışıklık azaltan peptid ve kök hücre ekstresi içeren ürünlerinin uygulanması işlemidir.

Dermapen cihazı cilde uygulandığında cm2’de 250-400 adet arasında mikrokanal oluşturmaktadır. Bu işlemi takiben antiaging etkili kök hücreler deri yüzeyine önce serum sonra da özel bir maske ile tatbik edilir. Oluşan mikrokanallardan emilen kök hücre ekstreleri derinin alt tabakalarına geçerek hasar gören deri tabakasında bir tamir mekanizmasını başlatır. Bu yöntem ile normal cilt bakım ve uygulamalarına göre kozmetik ürünler 200 kat daha fazla cilt altına geçiş gösterirler. Uygulama sırasında cilde verilen kök hücre, hyaluronik asit gibi kırışıklık azaltan maddelerin sağladığı yararlı etkinin yanı sıra, dermapen cihazının açtığı mikrokanallar sayesinde gerçek anlamda bir yara görüntüsü oluşturmasa da cilt tarafından yara gibi algılanır ve bu da derinin kendisi de yeni kollajen, elastin gibi doku gençleştiren maddelerin üretimini arttırır . Bu sayede ince kırışıklıklar ve deri sarkmaları ilk seanstan itibaren azalma gösterir. Lekesi olan kişilere uygulanan özel leke maskesi ile lekeler belirgin olarak azalır. Oluşan mikrokanallar 15 dakika içinde herhangi bir iz bırakmadan kaybolur. Genellikle ortaya çıkan sonuçlar 1 ay içinde gözle görülür düzeyde belirgin hale gelir ve bu süre 1-2 yıla kadar devam edebilir.

Tüm cilt tiplerine uygun olan bu yöntemin uygulanmasından sonra ortaya çıkan kızarıklık genellikle 2-6 saat içerisinde sona erer. Bu sırada uygulanan özel maske hem kızarıklığın azaltılmasını hem de uygulanan maddelerin deri altına daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Dermapen ile dermaterapiler 2-4 hafta aralar ile 4-6 seans şeklinde uygulanır.

Kök hücre mikrodermaterapisi yöntemi ile kırışıklık, sivilce izleri ve leke giderilmesinin yanı sıra yanı sıra deri çatlakları, saç dökülmeleri ve cilt sarkmaları da azaltılabilmektedir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN