Ozon İle Gribe Karşı Dirençli Olun !

Virüsler bu kış da ezber bozmadı. İnfluenza, RSV hatta COVID… Virüsler yine kol geziyor. Soğuk havalarla birlikte tırmanışa geçen üst solunum yolu enfeksiyonları her yaştan insanda görülüyor. Kimileri bu rahatsızlıkları hafif atlatırken kimilerinde; özellikle de risk grubundakilerde daha ağır seyrediyor.

Ozon bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için uygulanır…

Ozon tedavisi ile gribe karşı dirençli olun… Grip ve benzeri rahatsızlıklardan korunmanın ilk kuralı bağışıklığı kuvvetlendirin.

Dünyada ve ülkemizde devam eden Corona virüs ve varyant vakaları nedeniyle endişe devam ediyor. Özellikle çocuklar, yaşlılar, kronik hastalığı olanlar ve bağışıklık sistemi zayıf olanlar için hastalığın içerdiği riskler oldukça ağır semptomlara neden olabiliyor. Bu noktada grip gibi salgınlardan korunmak için bağışıklığı güçlendirmek önemli bir fayda sağlayabiliyor.

Ozon tedavisi doku ve hücrelerin oksijenlenmesini artırdığı gibi bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. Grip ve benzeri rahatsızlıklardan korunmanın ilk kuralının bağışıklığı kuvvetlendirmek olduğunu ifade eden Dr. Tuba Kavala, “Düzenli beslenme, sıvı alımı artırılması hastalıklardan korunmak için çok fazla etki göstermeyebilir. O nedenle ozon ile eğer başka bir rahatsızlığınız yoksa bağışıklık sistemini güçlendirmesinde etkili olacaktır” dedi.

Ozon tedavisi, günümüz koşullarında hastane ve kliniklerde kurallara uygun olarak uygulandığı zaman güvenli ve oldukça etkilidir. Ozon diğer birçok rahatsızlıkta olduğu gibi, havanın geçiş dönemlerinde salgın olarak ortaya çıkan grip ve ona bağlı olarak ortaya çıkan sekonder enfeksiyon hastalıklarında koruyucu çok güçlü olarak etki sağlayabilmektedir.

Dr.Tuba Kavala grip hastalığında ozonun etkisinin bağışıklık sistemini güçlendirmek ve hızlı bir şekilde rahatsızlığa karşı dirençli bir şekilde mücadele ederek, tedavi sürecini hızlandırdığını belirtti. Dr. Tuba Kavala, “Ozon tedavide başarı hastanın ve hastalığın durumuna bağlı olduğu gibi uygulanan yönteme, konsantrasyona ve sıklığına bağlıdır. Enfeksiyonlara karşı koruyucu amaçlı ozon tedavi kürleri influenza (grip), Hepatit B, Hepatit C, AIDS gibi ağır enfeksiyonlara kadar değişen bir yelpazede koruyucu amaçlı kullanılmaktadır” diye konuştu.

Gribal  enfeksiyonlarda ozon tedavisi uygulamasıyla ilgili detaylı bilgi almak için ozon tedavisini İzmir’de  uygulayan  Dr. Tuba KAVALA Kliniği’ne ulaşabilirsiniz.